Kalite

KALİTE

Hammadde kabulden ürün sevkiyatına kadar tüm aşamalarda BRC, IFS, ISO 22000, ISO 9001 ve Helal Üretim Standartlarına uygun olarak faaliyet gösteren Esaslıgrup Gıda, ileri teknoloji ile hijyenik şartlarda üretim yapmaktadır. Konusunda uzman kadrosuyla tüm üretim süreçlerinde üst seviyede gıda güvenliği ve izlenebilirlik sağlanırken iç ve dış eğitimlerle ekibin proaktif bir çalışma düzeni benimsemesi sağlanmaktadır. Yurt içi ve yurtdışı tüm sektörel gelişmeleri aktif bir şekilde takip eden Esaslıgrup, İngiltere’de faaliyet gösteren Campden BRI Gıda ve İçecek Araştırma Merkezi üyeliği ile çalışmalarını bilimsel kaynaklarla beslemektedir. Hammadde seçiminden ürün dağıtımına kadar içerisinde yer alınan tüm tedarik zinciri partner kabul edilerek çift taraflı bir dinamizm oluşturulmaktadır. Fabrika bünyesinde yer alan mikrobiyoloji, kimyasal ve fiziksel analiz laboratuarlarında ve periyodik olarak tarafsız akredite laboratuarlarda tüm hammadde, yarı mamül ve mamül maddeler kontrol edilmektedir. Tüm faaliyetler kalite yazılımına aktarılarak iç denetim, müşteri geribildirimleri ve tarafsız dış denetimlerle gıda güvenliği ve kalite yönetim süreci iyileştirilmektedir.

Yasal şartların ve etik değerlerin ön planda olduğu, sürekli iyileşmeyi ilke edinmiş bir anlayışla “hijyen,  güven, innovatif düşünce, sürdürülebilir gelişme” vazgeçemeyeceğimiz değerlerdir.

Hammadde Tedariği

Kötü hammadde kullanarak iyi ürün elde edilemeyeceği bilinciyle hareket eden Esaslıgrup, gıda güvenliği ve kalitesi üzerine etkisi olan tüm malzemelerin ve hizmetlerin gerekliliklere uygun olduğundan emin olmaktadır. Tedarikçilerin tamamı denetime tabi tutulduktan sonra onaylanmakta ve tedarikçi değerlendirme sonuçları düzenli olarak gözden geçirilmektedir. Koli bandından ete kadar tüm tedarik malzemeleri menşei bilgisine kadar kontrol edilmekte olup yasalara paralel uygunluk belgeleri tedarikçilerden talep edilmektedir. Mevcut hammaddelerin iyileştirilmesi ve alternatiflerinin temin edilmesi için ArGe, Satınalma ve Kalite Güvence Birimleri koordineli bir şekilde süreçte yer almaktadır. 
 
Fabrika içerisindeki mikrobiyoloji, kimyasal ve fiziksel kontrol laboratuar sonuçları periyodik olarak akredite tarafsız laboratuarlarda doğrulanırken laboratuar ekipmanlarımız güvenli ölçüm için düzenli olarak kalibre edilmektedir.

 

 

#